flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз Організації, підготовки та дотримання строків розгляду адміністративних справ

 

28.03.2013 рокуМною суддею Долинського районного суду Кіровоградської області Бондарчуком Р.А., з участю помічника Патріман Л.А., проведено аналіз організації, підготовки та дотримання строків розгляду адміністративних справ .
 
Діяльність суду щодо розгляду і вирішення адміністративних справ здійснюється у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України . При цьому враховується те , що змістом адміністративного судочинства є відправлення правосуддя в адміністративних справах шляхом розв'язання публічно-правових спорів . Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ . До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, за винятком окремо встановлених випадків .
 
Суддя , з”ясувавши , що форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України та не має перепон для відкриття провадження у справі , передбачених ст.ст. 108, 107 КАС України , відкриває провадження у справі та призначає її до попереднього судового засідання , про що виносить відповідну ухвалу . Копії вказаної ухвали надсилаються секретарем судового засідання учасникам судового процесу , а відповідачу надсилаються також копія позовної заяви та додані до неї документи .
 
З метою врегулювання спору , у відповідності зі ст.111 КАС України , проводиться попереднє судове засідання , в ході якого Головуючим суддею сторонам роз”яснюються процесуальні права , уточнюються позовні вимоги та заперечення відповідача проти позову , вирішується питання про склад осіб , які беруть участь у справі , визначаються факти , які підлягають доказуванню , з”ясовується якими доказами сторони будуть обгрунтовувать свої доводи чи заперечення , та встановлюються строки для їх надання .
 
В разі визнання позову відповідачем Головуючий суддя ухвалює рішення при попередньому розгляді справи .
 
 
Результатом розгляду справи по суті є винесення головуючим суддею остаточного процесуального документу у справі (постанови) , суть , строк та порядок апеляційного оскарження якого роз”яснюється учасникам судового процесу . Ухвалений по справі процесуальний документ в обов»язковому порядку внеситься відповідальними особами до системи «Д3» , та відправляється до ЄДРР .
Суттєвих порушень щодо організації та підготовки справ до розгляду не виявлено . Справи даної категорії розглядаються і вирішуються судом протягом розумного строку .
 
Виклик учасників судового процесу в судове засідання здійснюється секретарями судового засідання своєчасно в установленому законом порядку шляхом направлення рекомендованих листів .
 
 
Аналіз обговорити на нараді з працівниками суду .
 
 
СУДДЯ ДОЛИНСЬКОГО                                 Бондарчук Р.А.
РАЙОННОГО СУДУ
 
З УЧАСТЮ ПОМІЧНИКА СУДДІ                    Патріман Л.А.